Telefon: 0322 226 97 98     Fax: 0322 227 67 23

Sümer Mah. 69124 Sok.Karaaslan Apt Seyhan/ADANA


GD02-B Lazerli Rinit - Kulak Çınlaması - Faranjit


GD02-B Lazerli Rinit - Kulak Çınlaması - Faranjit

GD02-B

90’lı yılların başından bu yana tinnitus ve otitis media tedavilerinde kullanılması için çalışmaların sürdürüldüğü lazer terapi sistemi nihayetinde 2000’li yıllarda meyvelerini verdi ve hastane uygulamalarını görmeye başladık. Son 10 yılda ise portatif kullanıma yönelik cihazlar geliştirilmeye başlandı. Lazerli Rinit-Sinüsitis-Kulak Çınlaması ve Farenjit Terapi Cihazı, hastanelerde halihazırda kullanılmakta olan lazer terapi ve tedavi cihazlarının ev tipi kullanıma uygun portatif olarak dizayn edilmiş halidir.

Uygulama Alanları:

·        Allerjik Rinit

·        Kronik Rinit

·        Sinüsitis

·        Orta Kulak İltihabı

·        Kulak Çınlaması

·        Farenjit

·        Kronik Farenjit

Patoloji:

Kan insanın yaşam kaynağıdır. Kan dört ana maddeden oluşmaktadır :Kan Plazması, Kırmızı Kan Hücreleri, Beyaz Kan Hücreleri ve Kan Pulcukları.

Kırmızı Kan Hücreleri tüm organlarımıza oksijen ve besin maddelerini taşırlar.

Yaşam tarzımıza ve rutinimize bağlı olarak, gün boyunca çeşitli yağ temelli moleküller, kolesterol ve diğer viskoz maddeler damarlarımızın iç duvarlarını sararlar. Kan hücrelerinin akışkanlığı azalır ve damar içi hareketi sınırlanır. Bu durum kanın vücudumuzun her noktasında gerekli olan oksijen ve besin maddelerinin yeterli miktarda taşıyamamasına sebep olur. Metabolizma yavaşlar. Mikro kan dolaşımında problemler oluşmaya başlar.

Bu durum; yüksek tansiyona, yüksek kolesterole, yüksek şekere, kalp enfarktüslerine, kalp ve beyin damar tıkanıklıklarına bağlı ani ölümlere ve diğer pek çok hastalığa sebep olur.

Cihazın Çalışma Prensibi ve Tedavi Yöntemi:

Bilek tipi GD02-B Lazer Cihazı 650 nm dalga boyunda yarı iletken lazer ışınları vermektedir.  Uygulandığı bölgede bulunan damarlar tarafından emilen lazer ışınları vücuttaki mikrosirkülasyonu arttırmakta, kanın temizlenmesini ve viskozitesinin (kanın akışını yavaşlatan yapışkanlık) azalmasını sağlamakta, kanın taşıdığı oksijen miktarını arttırarak bağışıklık sistemini daha aktif hale getirmektedir. Alerjik Rinit, Kronik Rinit, Sinüsitis problemleri için cihazın çatal probu burun kanallarına tutturularak uygulandığında burun bölgesinde çokça bulunan kılcal damarlara daha fazla oksijen taşınmakta ve lazer etkisiyle vücudun bağışıklık sistemi hızlı bir şekilde  aktif hale getirilerek bölge mukozasındaki ödemleri ve iltihaplı hücreleri hızla iyileştirmektedir.

Orta kulak iltihabı ve kulak çınlaması problemleri için ayrı bir prob kulağa tutularak uygulandığında benzer şekilde etkileşim göstererek problemler giderilmektedir.

Farenjit ve Kronik Farenjit problemlerinde de aynı çalışma prensibi ile etki gösteren bilek tipi GD02-B Lazer Cihazı kulakta kullanılan aynı probun kullanılmasıyla tedavi sağlamaktadır.

Portatif Lazer Terapi Cihazlarının Gelişimi:

Portatif Diyabet, Rinit ve Ağrı Terapi Cihazları Amerikalı Prof. Lary Wiseman tarafından geliştirilmiş olup, Prof. Lary Wiseman’ın da  ortak olduğu Çin’deki Wuhan Guangdun Technology Co., LTD. firmasında 10 yıldır üretilmektedir. Üretimi, araştırma ve geliştirmesi devam etmekte olan GD07-W, GD07-W-1, GD02-B, GDL-P ve GDL-G Portatif Lazer Terapi Cihazları 8 yıldan bu yana Amerika Birleşik Devletlerinde, İspanya, Slovakya, Macaristan, Yunanistan ve İtalya gibi pek çok Avrupa ülkesinde satılmakta olup, kullanımı sonunda oldukça olumlu sonuçlar alındığı kaydedilmektedir.

·        Klinik Denemeler ışığında elde edilen bilgilere göre;

·        Günlük düzenli kullanım ile alerjik rinit, kronik rinit, sinüsitis problemleri, orta kulak iltihabı, kulak çınlaması ve kronik farenjit problemlerini iyileştirdiği gözlemlenmiştir.

·        2 haftalık kullanım sonrasında %30 iyileşme gözlenmiştir.

Problemin şiddetine göre 3-6 aylık düzenli kullanım sonrasında %80 ve üzeri oranda iyileşme veya problemin tamamen ortadan kalktığı gözlenmiştir. 

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar;

1) Hamilelerde     

2) Vücudunda Tümör olanlarda

3) Ruhsal Problemi olanlarda 

4) Kan Pıhtılaşma problemi olanlarda kullanılmamalıdır.

Cihazın Kullanımı ve Tavsiyeler:

1.   Portatif GD02-B Lazer Cihazına takılacak çiftli prob burun kanallarında, akut rinit, kronik rinit ve alerjik rinit rahatsızlıklarının tedavisi için prob burun kanallarına takılarak uygulanmalıdır.

2.   Portatif GD02-B Lazer Cihazına takılacak tekli prob ise kulak çınlaması terapisi için kulaklara ve akut farenjit ve kronik farenjit rahatsızlıkları için boğaza tutularak uygulanmalıdır.

3.   En iyi sonucu alabilmek için; günde iki kez şikayetin derecesine göre 30 yada 45 Dakikalık periyotlarla kullanılmalıdır. Cihaz bir gün içerisinde 5 kez den fazla kullanılmamalıdır.

4.   Bilek tipi GD02-B Lazer Cihazı probları terapi için kullanılacağında probun ucundaki plastik tapalar çıkarılmadan kullanılmalıdır.

5.   Kulak çınlaması ve farenjit tedavisi için için uygulanma süresinin doktorlar tarafından hastalığın şiddetine göre optimize edilmesi tavsiye edilir.

6.   Tedavi süresince en az 2,5 litre su tüketilmelidir.

7.   Tedavi süresince doktor tarafından verilen ilaçların kullanımına devam edilmelidir.

8.   GDO7-W-1 Lazer Cihazının kullanımı düzenli egzersizlerle desteklenmeli doktorların tavsiye ettiği diyetlere devam edilmelidir.