Telefon: 0322 226 97 98     Fax: 0322 227 67 23

Sümer Mah. 69124 Sok.Karaaslan Apt Seyhan/ADANA


GD07-W-1 Lazerli Diyabet ve Ağrı Terapi Cihazı


GD07-W-1 Lazerli Diyabet ve Ağrı Terapi Cihazı

GD07-W-1

Lazerli Diyabet ve Ağrı Terapi Cihazı, hastanelerde hâlihazırda kullanılmakta olan Lazer Terapi ve Tedavi Cihazlarının ev tipi kullanıma uygun portatif olarak dizayn edilmiş halidir.

GD07-W-1 Portatif Lazer Cihazının Uygulama Alanları:

·        İnsülin Salınımını Düzenleme

·        Yüksek Kan Şekerini Dengeleme

·        Yüksek Tansiyonu Dengeleme

·        Kolesterol Seviyesini Düzenleme

·        Kan Akışını Kolaylaştırma

·        Kalp ve Beyin Damar Tıkanıklıklarını Önleme

·        Fiziksel Ağrı Giderme

Patoloji:

Kan insanın yaşam kaynağıdır. Kan dört ana maddeden oluşmaktadır :Kan Plazması, Kırmızı Kan Hücreleri, Beyaz Kan Hücreleri ve Kan Pulcukları.

Kırmızı Kan Hücreleri tüm organlarımıza oksijen ve besin maddelerini taşırlar.

Yaşam tarzımıza ve rutinimize bağlı olarak, gün boyunca çeşitli yağ temelli moleküller, kolesterol ve diğer viskoz maddeler damarlarımızın iç duvarlarını sararlar. Kan hücrelerinin akışkanlığı azalır ve damar içi hareketi sınırlanır. Bu durum kanın vücudumuzun her noktasında gerekli olan oksijen ve besin maddelerinin yeterli miktarda taşıyamamasına sebep olur. Metabolizma yavaşlar. Mikro kan dolaşımında problemler oluşmaya başlar.

Bu durum; yüksek tansiyona, yüksek kolesterole, yüksek şekere, kalp enfarktüslerine, kalp ve beyin damar tıkanıklıklarına bağlı ani ölümlere ve diğer pek çok hastalığa sebep olur.

Cihazın Çalışma Prensibi ve Tedavi Yöntemi:

Bilek tipi GD07-W-1 Lazer Cihazı 650 nm dalga boyunda yarı iletken lazer ışınları vermektedir. Sol el bileğimizin iç kısmında bulunan radyal arter damara uygulanan lazer ışınları damarlardaki kana nüfuz etmektedir. Bu lazer enerjisi vücudumuz tarafından emilip lipoprotein lipaz  üretiminde kullanılmaktadır. Üretilen lipaz kırmızı kan hücrelerimiz olan alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini azaltan yağ tabakalarının ve kolesterolun parçalanmasını veya alyuvarlardan tabaka halinde uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Böylelikle alyuvarlarların hem oksijen taşıma kapasitesi hem de deformabilitesi artmaktadır.

Bilek tipi GD07-W-1 Lazer Cihazı diğer yandan, vücuttaki mikrosirkülasyonu arttırmakta, kanın temizlenmesini ve vizkozitesinin (kanın akışını yavaşlatan yapışkanlık) azalmasını sağlamakta; yüksek şekeri, yüksek kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürerek dengelemektedir. Cihazın kullanımı böbreküstü bezlerinin fonksiyonunu iyileştirmekte ve insülin salınımının normal seviyede tutulmasını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra,  Bilek tipi GD07-W-1 Lazer Cihazına takılacak ekstra bir prob ile burun kanallarına da uygulanabilen lazer ışını pek çok kılcal damar barındıran burun boşluğundaki sinirlerin stimülasyonunu sağlayabilmektedir. Bu uygulamayla hem beyindeki kan akışının hem de mikrosirkülasyonun düzenli gerçekleşmesi sağlanabilmekte, beyne daha fazla oksijen ve besin maddesi transferi gerçekleştirilebilmektedir. Cihazın düzenli kullanımı serebral tromboz (beyinde damar içi pıhtılaşması) kaynaklı inmeyi, kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalıkları aynı zamanda ani ölüm vakalarını da önlemektedir.

 

Bilek tipi GD07-W-1 Lazer Cihazına takılabilen Ağrı Tedavi Pad’i kullanılarak da; vücudun her hangi bir bölgesindeki ( boyundaki beyne giden damarların olduğu bölgeye uygulanması önerilmemektedir) kas tutulmaları v.b. sebeple oluşan ağrıların giderilmesi sağlanabilmektedir.

Portatif Lazer Terapi Cihazlarının Gelişimi:

Portatif Diyabet,  Rinit ve Ağrı Terapi Cihazları Amerikalı Prof. Lary Wiseman tarafından geliştirilmiş olup, Prof. Lary Wiseman’ın da  ortak olduğu Çin’deki Wuhan Guangdun Technology Co., LTD. firmasında 10 yıldır üretilmektedir. Üretimi, araştırma ve geliştirmesi devam etmekte olan GD07-W, GD07-W-1, GD02-B, GDL-P ve GDL-G Portatif Lazer Terapi Cihazları 8 yıldan bu yana Amerika Birleşik Devletlerinde, İspanya, Slovakya, Macaristan, Yunanistan ve İtalya gibi pek çok Avrupa ülkesinde satılmakta olup, kullanımı sonunda oldukça olumlu sonuçlar alındığı kaydedilmektedir.

Klinik Denemeler ışığında elde edilen bilgilere göre;

·       Günlük düzenli kullanım ile serebral tromboz, inme, ani ölümler, kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalıklar önlenebilmektedir.

·       3-5 kullanım sonrasında yapılan kan testlerinde ve CT testleri sonucunda beyin ve vücuttaki oksijen oranında %30 artış gözlenmiştir.

·       6 aylık düzenli kullanım sonrasında diyabet hastalarının %80’inde insülin salınımı normal seviyeye ulaşmıştır.

 

 

 KAN VE KAN HASTALIKLARI


KAN VE KAN HASTALIKLARI