Telefon: 0322 226 97 98     Fax: 0322 227 67 23

Sümer Mah. 69124 Sok.Karaaslan Apt Seyhan/ADANA


GD-C Lazerli Saç Ve Cilt Terapi Cihazı


GD-C Lazerli Saç Ve Cilt Terapi Cihazı

GD-C LAZERLİ TARAK

Lazerli Terapi Tarak Ciltde oluşan ekzama, mantar, uyuz ve benzer cilt hastalıklarının tedavisi ve dökülmüş saç köklerini uyararak aynı yerden yeni saçların çıkmasını sağlayan Düşük Sviyeli Lazer Işını ile çalışan bir Terapi Cihazıdır.

GD-C LAZER TARAK UYGULAMA ALANLARI

  • Dökülmüş Saçların Yeniden Çıkartılması
  • Saç Dökülmesinin Önlenmesi
  • Ekzama
  • Uçuk
  • Temriye
  • Zona
  • Cilt Ülseri ve diğer cilt hastalıkaları

 

  • Körelmiş yada aktif olmayan saç hücrelerini uyararak yeniden saç çıkmasını sağlar.
  • Lazer uyarısı ile tüm saç hücrelerine gerekli besinlerin taşınmasını sağlayarak mevcut saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler.
  • Lazer Işını uygulaması ile bölgedeki tüm hücereler yenilenerek; Uçuk, Temriye, Mantar, Kaşıntı, Zona ve diğer cilt hastalıklarının tedavisi sağlanır.

 

CİHAZIN ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Semiconductor Lazer Terapi Cihazı Quantum Tıbbının çok önemli bir parçasıdır.Düşük yoğunluklu lazer ışınları uygulanan bölgedeki cildi geçerek, cilt altındaki körelmiş yada aktif olmayan saç hücrelerine ulaşarak fotoelektriksel biyo etki yapar. Bunun sonucunda, kandaki proteinin moleküler yapısı değişir (enzim ve diğer fonksiyonel protienler) ve organizmada aşağıda belirtilen bir dizi biyolojik etki sağlar:

 

1. Lazer uygulanan bölgedeki Kan Dolaşımını (özellikle mikro dolaşımı) arttırır.

2. Körelmiş yada aktif olmayan saç hücrelerini harekete geçirerek, yeni saç tellerinin çıkmasını sağlar.Bağışıklık sisteminin iltihap giderici, ağrı kesici, yara iyileştirme ve duyarlılığı arttırma etkisi gösterir.

3. Organizmadaki intoksikasyon seviyesini düşürür.

UYGULAMA YÖNTEMİ:

Lazer Saç Terapi Cihazı Nasıl Çalışır ?

Saç Terapisi İçin: Lazer Tarak saçlı ve saçsız bölgeyi tarıyormuş gibi direk olarak kafadaki saç bölgesine uygulanmalıdır.

Cilt Terapisi İçin: Ekzama, Temriye, Uyuz, Kaşıntı,Kronik Cilt Ülseri ve Zona hastalıkları için Lazer Tarak kullanılırken tarama şeklinde uygulanmayıp, terapi yapılması istenen bölgeye lazer ışını tutularak terapi sağlanmalıdır.

Lazer Ayarı ve Uygulama Süresi ne Kadar Olmalıdır ?

Lazer Tarak Cihazının lazer ayarı ve uygulama süresi otomatikolarak 3 dakika çalışacak şekilde ayarlanmıştır.

Tavsiye edilen günlük terapi 3 dakikalık otomatik periyodlardan oluşan 5-10 kez uygulamadır.

Etkinin Daha Fazla OLması ve Daha Çabuk Sonuç Almak İçin Uygulama Miktarı ve Süresi Arttırılabilir mi ?

Cihazın üretimi esnasında yapılan lazer ayarı ve 3 dakikalık otomatik seans süresine ve günlük uygulama miktarlarına bağlı kalınmalıdır. Yapılan klinik çalışmalar daha az yada daha fazla uygulamanın tedaviye bir katkı sağlamadığını göstermiştir. Aşırı kullanımın durumunda ise; uygulanan bölgedeki hücerelerde ve dokularda hassasiyet azalmasına neden olabileceği belirtilmektedir.

Uygulama Döneminde Başka Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Terapi uygulama döneminde, günlük yaşamda herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek duyulmayacaktır. 

Lazer Tarak ışını sadece saç bölgesine ve terapi uygulanması istenen bölgedeki deriye tatbik edilmelidir. ( Saç için tarama şeklinde, cilt tedavisi içinse cilde temas ettirmeden ışık uygulanmalıdır)

Lazer Tarak dişlerinin temizlenmesinde alkol, etanol yada kolonya kullanılmaması, temizlik için yumuşak kağıt havlu v.b. malzemelerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Uygulama Esnasında Herhangi Birşey Hissedecekmiyim ?

Lazer uygulaması esnasında herhangi bir ağrı, sızı veya rahatsızlık hissetmeyeceksiniz. Fakat Lazer Tarak cihazının yaydığı fototerapi ışınları çok güçlü olduğu için, ışınlarıuygulama esnasında gözlerinize tutmayınız. Uygulama esnasonda gözlerinizi kapalı tutmanız tavsiye edilmektedir. 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Lazer ışınları direk göze tutulmamalıdır.

Hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.

Sıklıkla kanama olanlarda ve aşırı kan kaybedildiği dönemlerde kullanılmamalıdır.

13 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.